MMA

Partnerství mezi UFC a M-1 Global: Sňatek z rozumu

Vše začalo, když byl Fedor Emelianenko (37-5) na vrcholu a Dana White si usmyslel, že ho získá pro UFC.

V roce 2009 začal tedy jednat s manažerem a promotérem organizace M-1 Global Vadimem Finkelchteinem a v té době hlavním investorem, bankéřem Sergeyem Matviyenkem.

Dana White prý předložil velice lukrativní nabídku na spolupráci (přesná nabídka zůstává tajemstvím), ale Matviyenko se údajně vysmál Whitovi do obličeje, a tím na dlouhou dobu zamrzla komunikace mezi M-1 a UFC.

Až nyní po změně majitelů a struktury vedení UFC (nově vlastní UFC společnost Endeavor) vzniká nová spolupráce a Vadim Finkelchtein vysvětluje pro Bloodyelbow.com důvody:

» Předtím se UFC snažilo kupovat organizace a vybudovat si tak monopol, ale teď změnili svou strategii, protože na světě je příliš mnoho organizací a nemá smysl nakupovat je. Dokonce se pokoušeli koupit M-1 Global, ale teď nás považují za partnery. «

Společný podnik bude také zahrnovat partnerství s investiční společností Mubadala a rusko-čínským investičním fondem (RCIF) za účelem vytvoření »UFC Russia« pro propagace akcí UFC v celém Rusku.
Tato spolupráce je výhodná i pro zápasníky, kteří budou zápasit jak na akcích UFC, tak se poté můžou objevit i na turnajích M-1 Global, čímž se zvýší atraktivita organizace.

První výsledek spolupráce uvidíme již v sobotu 15. září, kdy UFC poprvé zavítá do Ruska.

Nejčtenější články

To Top
X