MMA

Předzápasový střet Vémoly s Kinclem. Tekla krev! Máme videa

Duel jaký nemá obdoby! Karlos Vémola a Patrik Kincl se poprvé střetnou v kleci 28. června 2018, už teď ale rozjeli souboj, jaký tu ještě nebyl. Potřebují k tomu však své fanoušky, protože bez nich to nedokážou. Výsledek téhle akce může zachránit mnoho životů. Bez nadsázky. Navíc dojde i ke zcela výjimečnému setkání tváří v tvář obou bijců. A vy můžete být při tom.

Unikátní projekt. Karlos Vémola a Patrik Kincl přijali zcela mimořádnou výzvu. Ač to mezi nimi pořádně jiskří, když dostali nabídku na speciální předzápasový střet, neváhali.
„Vůbec jsem nad tím neváhal,“ přibližuje rázně český Terminátor svou reakci, když byl požádán o zapsání mezi dárce. „Když můžu pomoct, rad to udělám!“

 

Jedná se o spolupráci organizací XFN, Kapky naděje a Českého registru dárců krvetvorných buněk. Oba bojovníci se zapsali do registru a odevzdali vzorek krve. Stali se tak případnými dárci kostní dřeně nebo krvetvorných buněk, v případě, že by někdo potřeboval v budoucnu pomoci, například při léčbě leukémie.

A v čem spočívá výzva hvězd českého MMA? Potřebují vyburcovat své fanoušky, aby je následovali a zapsali se také do registru dárců. Kdo z houfu svých příznivců přesvědčí více lidí, vyhraje. Zapojit se můžete i vy, pakliže splňujete následující podmínky pro dárcovství:

> věk 18-40 let (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)
> hmotnost více než 50 kg
> dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění – ani v minulosti)
> bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
> zdravotní pojištění platné v ČR
> ochota pomoci jakémukoliv pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí
> info o registu zde: http://www.darujzivot.cz/o-nas/o-registru

Nemůžete-li se stát dárci, sdílejte tento článek. I to může někomu v budoucnu zachránit život.

Pro prvotní zaevidování postačí, když pošlete e-mail na adresu: info@xfn.cz Do předmětu napiště „Boj na dřeň“, v textu uveďte své jméno a příjmení. A také nezapomeňte zmínit, za koho se do registru zapisujete (za Karlose/za Patrika). Následně obdržíte e-mail s dalšími informacemi.

 

Kdo sešikuje ze svých podporovatelů větší počet dárců, vyhraje tento duel, který nemá v historii obdoby. „Jsem na Karlose a Patrika moc hrdý a jsem hrdý na celé XFN,“ uvedl k projektu Petr Kareš, promotér XFN. „Chtěl bych vyzvat všechny zápasníky a fanoušky českého MMA, aby se k nám přidali a bojovali s námi na dřeň. Kdyby se nám podařilo společně zachránit jenom jeden lidský život, tak to má smysl.“

„Jsem rád, že se nám podařilo společně s týmem XFN uspořádat tuto kampaň, na jejímž konci bude větší povědomí o důležitosti Českého registru dárců krvetvorných buněk, ale hlavně jeho rozšíření o příznivce českého MMA,“ zhodnotil spolupráci s XFN Jan Fischer, ředitel nadačního fondu Kapka naděje. „Velké díky patří Patrikovi a Karlosovi za jejich nadšení a především za vstup do registru. Věřím, že k témuž motivují i své příznivce. Bojovníci tak mají příležitost se spojit a pomoct zachránit život malým bojovníkům s onkologickým onemocněním.“

 

Důležitým termínem pro tuto akci bude pátek 15. června, kdy se všichni dárci sejdou na jednom místě se svými hrdiny, aby odevzdali vzorek krve. Místo konání: IKEM (Vídeňská 1958/9, Praha 4), před hlavním vstupem. Tam se také poprvé před zápasem potkají Karlos Vémola a Patrik Kincl tváří v tvář. Oba přitom vnímají svůj zápas osobně. Vémola například řekl, že Kincla škrtá ze seznamu přátel. Jejich první setkání od vyhlášení souboje tak může být velmi zajímavé. Buďte při tom.

Vítěze „krvavé bitvy“ i duelu v kleci se dozvíte 28. června na XFN 11 v O2 Areně.


Galerie: Podívejte se, jak probíhalo zařazení Karlose Vémoly a Patrika Kincla do registru dárců krvetvorných buněk v Motole, kde zároveň navštívili dětské pacienty onkologického oddělení.

Nejčtenější články

To Top
X