Muay Thai

Žijící legenda Muay Thai Yodsanklai Fairtex ukončil sportovní kariéru!

Tato zpráv zarmoutí velké množství fanoušků Muay Thai. Jedna z ikon tohoto sportu, stále jeden z nejlepších bojovníků světa do 70 kg, Yodsanklai Fairtex na svém facebookovém účtu oznámil ukončení sportovní kariéry.

„Ahoj všichni, moji přátelé, bratři, sestry a fanoušci. Chci všem oznámit, že Yodsanklai Fairtex oficiálně věší rukavice na hřebík. Důvod je, že stárnu a moje tělo to už nezvládá. Navenek možná vypadám silný, ale netušíte jak moc to uvnitř bolí. Po operaci kolene jsem si dal rok pauzu, ale po návratu k tréninku a zápasení jsem cítil, že mé tělo už není jako dřív a zažíval jsem neustálou bolest, i při pouhém tréninku a již se to nedalo vydržet. Díky všem, co mě podporovali. Tak a je to venku, odcházím do sportovního důchodu, díky všem – Yodsanklai“

Yodsanklai, bojující v levém postoji, nikdy neoplýval žádnou „krásnou“ technikou, ale jeho bojový styl byl drtivě efektivní. Měl KO úder téměř v každé technice a jeho levý roundkick je stále považován za jeden z nejtvrdších v jeho váhové kategorii. Neskutečným časováním úderů drtil jednoho soupeře za druhým. Mohli jsme ho vidět zápasit i na Slovensku se slovenskou hvězdou Vlado Moravčíkem. Na zápas se můžete podívat výše. Na příští rok se připravoval superfight s jeho thajským rivalem Buakawem, ale k tomuto zápasu „snů“ již bohužel nedojde. Tak přejme Yodsanklaiovi štěstí i do nesportovního života.

Nejčtenější články

To Top
X