MMA

Cormier vs. Jon Jones potvrzeno! Vyjde to napotřetí?

Tak to vypadá, že to nakonec skutečně dopadne. Ale tak to vypadalo i naposledy a … víme jak to dopadlo. Nicméně UFC oznámilo na páteční tiskové konferenci, že Daniel Cormier bude obhajovat svůj UFC pás proti Jonu Jonesovi, to vše se uskuteční na UFC 214, které se bude konat 29.července v americkém Anahaimu.

Jon Bones Jones (JBJ) porazil Daniela Cormiera (DC) a získal titul na UFC 182 a tím začala celá zajímavá historie. JBJ nedlouho poté o svůj pás přišel, kvůli svým problémům se zákonem. Volný titul okamžite získal DC, který v zápase o něj porazil Anthony Johnsona. Poté ho ještě dvakrát obhájil proti Alexandru Gustafsonovi a v odvetě s Anthony Johnsonem. DC ještě stihl porazit Andersona Silvu na UFC 200, o ktérem bude ještě řeč.

Když už se zdálo, že JBJ problémy ustaly, tak UFC okamžitě zabookovalo odvetu, která se měla konat na UFC 197, ale DC se zranil a zápas neproběhl. Jones nakonec zápasil o dočasný titul s Ovince St. Preuxem, kterého porazil na body. Další vzájemný zápas JBJ a DC měl proběhnout na UFC 200, ale těsně před zápasem se provalilo, že Jones užil zakázané látky a zápas byl zrušen. Jones dostal stopku a ta mu končí 6. července.

Není ani jasné, zda jejich vzájemný zápas na UFC 214 bude „main event“, protože Dana White se nechal slyšet, že si není jistý zda je JBJ natolik důvěryhodný, aby mu mohli dát hlavní zápas večera.

Na páteční tiskovku, kde bylo vše oznameno se můžete podívat výše, byla to docela sranda 😉 .

Nejčtenější články

To Top
X