MMA

Simona Soukupová: Mým velkým snem je zápasit v ČR!

Nebudeme si nic nalhávat, bojovnici, kterou nyní představíme v tomto rozhovoru většina našich čtenářů nezná. A to i přesto, že jde defakto o nejúspěšnějí „fajterku“, kterou se může naše země pochlubit. Jak je to možné? Simona totiž trénuje mimo pozornost českých fanoušků a médií v Anglii. A stejně jako kdysi Karlos Vémola z ničeho nic „vyletěl“ do amerického UFC, něco podobného se povedlo i Simoně Soukupový, která v současné době zápasí v nejprestižnější „ženské“ soutěži Invicta FC. A tak jsme se rozhodli, že jí musíme blíže přiblížit i českým fanouškům a požádali jí o krátký rozhovor.

Ahoj, navzdory tomu, že zápasíš v nejprestižnější americké ženské MMA soutěži Invicta FC, tě u nás zná jen málo lidí. Jak by si se představila? Jak si se dostala k bojovým sportům?

S bojovými sporty jsem se seznámila už v Čechách, ale profesionálně jsem je začala dělat až v Anglii. Asi tak od roku 2006 je gym můj druhý domov. Absolutně jsem tomu propadla a je to i jeden z důvodů proč jsem zůstala a žiju v Anglii. Původně jsem do Anglie přijela se naučit anglicky, našla jsem tu skvělý trenéry a tým a proto zůstávám.

A jakými sporty sis prošla? Dle tvého facebooku je vidět, že máš hodně ráda zápas? 

Ano, zápas, wrestling, mě strašně baví. Jinak také trénuji Muay Thai a brazilské jiu-jitsu.

Před tím si dělala nějaký jiný sport na vyšší úrovni nebo si rovnou skočila do bojových sportů?

Začala jsem s Muay Thai, chvilku jsem ho dělala profesionálně než jsem začala s MMA.

Kolik máš na svém kontě zápasů?

Mám 4 profesionální zápasy v Muay Thai a v MMA je to 10 profesionálních zápasů. Amatérsky jsem se těmto sportům prakticky nevěnovala, protože restrikce mi moc nevyhovují, tím mám na mysli používání chráničů a omezení jaké techniky můžeš v zápase použít, občas jsem také zápasila v jiu-jitsu a ve wrestlingu.

Poslední zápas si měla v prestižní organizaci Invicta FC (soupeřka Tessa Simpson – pozn.), jak se ti tam zápasilo. Zápas jsem viděl a byla to dobrá válka.

Tak bylo to už podruhé, co jsem se objevila na Invictě, tak už jsem věděla co mám očekávat a řádně jsem si to užila! Připravená jsem byla maximálně, výkon tomu neodpovídal, což mě mrzí, ale já jsem nikdy nebyla technický talent, který vše co umí předvede i v zápase. Ve třetím kole už konečně moje údery nacházely cíl a já věděla, že jí každou ránou zraňuji a i přesto, že jsem jí dala pouze knock down a ne KO, tak jsem to kolo ukončila s pocitem, že jsem jí zničila, porazila (Simona bohužel prohrála na body – pozn.). Po zápasech jako byl tento mě vždycky přijde na mysl, že bych chtěla zápasit v dobách kdy MMA bylo v počátcích a zápasilo se do té doby, kdy jeden ze zápasníků byl KO nebo vzdal, to by mi vyhovovalo! 🙂

V zápase bylo vidět, že si hodně agresivní, nebojíš se jít přes úder, hodně tlačíš. Prokázala si i výbornou kondici. Kde se to v tobě bere, přeci jenom je většina soupeřek o dost mladší a tyhle aspekty jsou většinou přiřazovány jim?

Haha, beru to jako kompliment, díky. 🙂

To byl kompliment, ale vážně ani chlapi někdy nemívají takovou vůli a chuť jít dopředu přes úder.

Vždycky tvrdě trénuju a jdu přes limity, nikdy se nezastavím dokud trenér neukončí tréninky nebo já neukončím to, co jsem si předsevzala provést v den tréninku, ať se cítím jakkoli. Tvoje tělo a mysl je pak vytrénované a jen nějaká ráno ho nezlomí…

Takže asi proto máš na Sherdogu přezdívku Pitbull?

Přezdívek mám několik, ta na Sherdogu není správná. Tu kterou udávám médiím je „Little Evil“ – tak mi začali řikat kluci, co se mnou trénují od začátku mé MMA kariéry.

Bojovala si i s Karolínou Kowalcuk, která teď válí v UFC, je UFC pro tebe motivace? Dostat se tam?

Větší motivací je pro mě určitě Invicta, protože tam mohu zápasi ve své váhové kategorii (Simona zápasí do 48 kg, UFC má nejnižší váhovku do 52 kg – pozn.), ale UFC by bylo super cool, určitě, bych si tam chtěla zazápasit… V současné době není UFC otevřeno ženám všech váhových kategorií a tak Invicta je pro nás zapovězené jako „ženské UFC“.

Máš naplánovaný nějaký zápas?

Tak něco projednáváme, ale ještě to nevím přesně.

Takže nehrozí, že bysme tě viděli někdy v brzký době zápasit v ČR?

To to je sen, který bych si chtěla splnit, ale to by mi Češi museli ten zápas nabídnout …

Chtěla bys něco říci závěrem?

Díky moc za rohovor. Děkuju všem fanouškům za podporu, doufám, že vás ještě nějakými zápasy pobavím a doufám, že se mi jednou podaří předat něco z toho, co jsem se během let trénování a zápasení naučila i českým spotovcům. Sledujte můj facebook pro více informací!

IFrame

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejčtenější články

To Top
X